Herní notebook – Asus G75V

Posted by admin | | Středa 24 Červenec 2013 17.44

Pokud patříte mezi hráče, kteří si rádi pustí nejnovější herní pecku na přenosném notebooku, pak byste měli zbystřit. Asus přišel na trh s novým, výkonným, herním notebookem nesoucí název G75V.

Herní notebooky se stávají čím dál tím více populárnější právě díky možnosti přenosu. Svoji oblíbenu hru si tak můžete zahrát cestou vlakem či na dovolené, a nejste závislí na klasické počítačové bedně. Tato herní sestava disponuje 17 palcovým monitorem, který je pro hry dostačující, ačkoli by větší displej neuškodil. Musíme si ale uvědomit, že se jedná o notebook. Displej taktéž disponuje fullHD a 120 Hz obnovovací frekvencí.

Co musíme u G75V pochválit je absence jakéhokoli agresivního LED podsvícení. Ačkoli u některých jiných herních notebooků toto podsvícení vypadá celkem k světu, občas dokáže pěkně rušit. Povrch je matně černý, nebude tak na něm vidět každá šmouha či nečistota. Další nespornou výhodou Asusu G75V je výborné chlazení, které nedovolí přehřívání měkkých tkání, kdybyste měli notebook na klíně. To se ale nejspíše nestane, díky větší hmotnosti celé herní soustavy. Po chlazení je skvělé odhlučnění. Notebook je i při vyšší zátěži příjemně tichý.

Čím G75V disponuje uvnitř? Procesor Core i7 doplňuje 8 GB operační paměť a grafický čip od nVidie GTX 670M 3GB. Kdyby se do Asusu umístil výkonnější chipset, notebook by nebylo již tak lehké chladit. Absence výkonnějšího chipsetu se projevuje především u absolutních novinek, se projevu nutností snížení detailů, aby byla 3D hra plynulá a nesekala se. U modelu prodávaného v České republice je v notebooku přítomen harddisk s 5 400 otáčkami za minutu, díky čemuž značně ztrácí. Nezachrání to ani fakt, že na něj uložíte 1 TB dat.

Po softwarové stránce je notebook vybaven Windows 8 a nástroji pro aktualizaci softwaru přímo od Asusu. Cena 37 500 Kč je závratná, protože notebooky se stejným výkonem seženete na Českém trhu klidně o jednu třetinu levnější. Asus G75V je poměrně dobrý herní notebook, který ale výkonnostně neodpovídá těm nejlepším strojům. Cena je také celkem přemrštěná, ale s tím se u výkoných herních notebooků už musí počítat.

Tip na závěr: Pokazilo se vám něco na vašem notebooku a nevíte si s opravou rady? Svěřte svůj notebook do našeho odborného servisu notebooků a počítačů. Analyzujeme váš problém a navrhneme nejlepší řešení. Stejně tak nám svůj notebook můžete svěřit, pokud se vám porouchal HDD a nechcete ztratit svá data.