Jak poznat kvalitní servis?

Posted by admin | Rady a návody | Pondělí 30 Září 2013 22.53

Záchrana a obnova dat je složitá operace, kterou by měl vždy provádět zkušený odborník z autorizovaného servisu. Nikdy se proto do této opravy nezkoušejte pouštět sami doma, pravděpodobně by to nebylo vůbec k ničemu a navíc byste mohli napáchat ještě větší škody. Pokud se i vám porouchal HDD a potřebujete rychle získat zpět ztracená data, poradíme vám, jak poznáte kvalitní servis a tak získáte i jistotu, že záchrana či obnova ztracených dat bude úspěšná.

 

Nejnižší cena není známka kvality

Mnoho z nás je stále poblouzněno z nízkých cen. Pokud vidíme nízkou cenu, myslíme si, že je to super výhoda a ihned danou věc nebo službu koupíme. Tím si vlastně sami přiděláváme ještě větší problémy. Platí to i v případě servisu notebooků. Nenechte se zlákat první úžasně levnou nabídkou, kterou nejdete. Některé servisy stále (bohužel) využívají této laciné strategie a doplácíte na to hlavně vy jako zákazník. Za co platit a za co neplatit v servisu se dozvíte v tomto článku.

 

 

Reference by vás měly zajímat!

První věc, která by vás naopak extrémně zajímat měla, jsou reference daného servisu. Pátrejte po nich a vyhledejte si je. Využít k tomu můžete i internet. Pozor někdy se stává, že si super reference píše i sám servis, to snad ale poznáte. Hledejte třeba v diskusních fórech.

Data-Recovery1

Vzdálenost od vás nemusí hrát roli

Podívat byste se měli také na místo, kde servis sídlí, abyste potom nebyli překvapeni výší cenou za dopravu. My například nabízíme svoz porouchaných notebooků po celé České republice. Pokud si tedy servis objednáte u nás, nemusíte nikam chodit, protože si pro váš přístroj přijedeme. Pokud budete chtít, můžete využít i toho, že přímo k vám domů pošleme našeho technika, který opravu provede. Za tuto službu si účtujeme drobný přípatek a je určena hlavně pro ty, kdo potřebují opravu provést urgentně.

 

Cena předem by měla být samozřejmost

Pokud vybíráte servis na notebooky, zaměřte se i na způsob, jakým opravy provádí. Standardem by mělo být – stejně jako je tomu i v našem případě – že víte cenu opravy předem. Každý servis by měl provést vstupní diagnostiku. My ji provádíme v okamžiku, když přístroj přijmeme. Na základě jištěných informací o rozsahu poškození vám potom sdělíme cenu opravy. Pokud v průběhu oprav zjistíme ještě další závady, budeme vás o nich informovat. Opravy provedeme jen v případě, pokud s cenou budete souhlasit. U nás tedy budete vědět předem, kolik vás oprava notebooku bude stát.

 

 

Kvalita náhradních dílů

Některé opravy (jako třeba výměna HDD, která je většinou při obnově dat nutná), vyžaduje výměnu porouchaných součástek. I na to si dejte dobrý pozor. Vždy byste měli vědět, jaké náhradní díly servis používá. Můžete dostat také na výběr, jestli chcete díly originální nebo ne. To už je jen na vás. My doporučujeme vždy originální díly, protože u nich je vyšší záruka kompatibility i kvality.

 

My vám všechno toto a ještě mnohem více můžeme nabídnout, tak neváhejte a využijte našich odborných služeb. Náš servis se o Váš notebook dobře postará.